Пам’яті козацького побратима

Відзначено 75 років із дня народження маршала козацтва Віктора Степановича Черномирдіна

Руська земля народжує справжніх козаків, котрі працюють не лише на благо своєї держави, а й шанують інші. Саме такою людиною був Віктор Степанович Черномирдін. 9 квітня 2013 року було відзначено 75-річчя від дня його народження.

Віктор Степанович народився у 1938 році у Чорному Острозі в родині потомствених козаків. Пройшов шлях від слюсаря і машиніста компресорів до прем’єр-міністра Росії. Одного разу під час роботи на посаді прем’єр-міністра на кілька годин спеціальним наказом тимчасово виконував обов’язки Президента Російської Федерації.

З 2001 року Віктор Черномирдін – Надзвичайний посол Російської Федерації в Україні. Спеціальний представник Президента Росії з розвитку торгівельно-економічних відносин з Україною.

Але не всі знають, що він був не лише відомим дипломатом, а й маршалом Міжнародної громадської організації «Козацтво Запорозьке», до лав якої він вступив у 2001 році, отримавши орден «Козацька слава» І ст., який надав йому право отримати козацьке звання «генерал козацтва».

Маючи військове звання полковника запасу, В.С. Черномирдін був потомственним козаком, полковником Оренбурського козацького війська. Орден, універсал і генеральські погони Віктору Черномирдіну вручив у Києві генерал козацького Війська Запорізького України, Верховний отаман України та Діаспори Дмитро Сагайдак на Покровській козацькій Раді.

Будучи глибоко православною людиною, Віктор Степанович Черномирдін 7 січня 1995 року спільно з Патріархом Московським та Русі Олексієм ІІ брав участь у закладенні каменя у відбудову відновлюваного Храму Христа Спасителя. 7 вересня 1996 року Священний Патріарх Московський і всієї Русі Олексій ІІ освятив Храм в ім’я св. Апостола й євангеліста Іоана Богослова, збудованого в селі Чорний Острог на благодійні кошти сім’ї Черномирдіна.

Він завжди знаходив час для Козацтва Запорозького, вирішував дуже складні питання в його становленні. За рішенням 3-ї Великої Ради МГО «Козацтво Запорізьке» за заслуги перед козацтвом Віктору Степановичу на Покровській козацькій Раді у 2004 році було присвоєно козацьке звання «Маршал козацтва». Маршальський жезл йому вручено на 6-й Раді генералів та адміралів 15 квітня 2006 року.

25 грудня 2007 року в Пантеоні в Дальніх Печерах Свято-Успенської Києво-Печерської Лаври Віктору Черномирдіну було вручено Золоту Зірку «Героя Козацтва» за номером 0001. Він де дожив до свого ювілею майже два с половиною роки. В.С. Черномирдін помер 3 листопада 2010 року.

Це була Людина з великої букви і справжній козак. Він щиро працював на благо України та Росії. Його козацький рід продовжують два сини й онуки, з якими МГО «Козацтво Запорозьке» підтримує добрі стосунки.

Пам’ять про нашого побратима Віктора Степановича Черномирдіна буде в серцях козаків Запорожців, а благодійні справи залишаться яскравою сторінкою в історії наших народів і Козацтва Запорозького.

Матеріал підготував генерал-полковник МГО «Козацтво Запорозьке» Сердюков В.Ф.

Фото з архіву МГО «Козацтво Запорозьке».

One thought on “Пам’яті козацького побратима

  • 21.04.2013 в 08:56
    Permalink

    Виктор Степанович родился в Чёрном Отроге, а не в Черном Остроге

    Ответ

Добавить комментарий

%d такие блоггеры, как: